Przepisy podatkowy początkowo utrudniały rozlicznei się elektronicznych faktur. Zdjęcie autorstwa Mikhail Nilov z Pexels

Obsługa informatyczna firm

Informatyczna obsługa firm czy jest potrzebny serwis informatyczny?
Osbługa informatyczna firm plusy i minusy z obsługi informatycznej dla firm.

Obsługa informatyczna firm może występować w wielu formach. Jednym z rodzajów jest zarządzane IT, które obejmuje szereg różnych usług. Firmy oferujące zarządzane usługi IT dla firm zazwyczaj łączą sprzęt i oprogramowanie z pomocą techniczną i konserwacją. Usługi te mogą pomóc małym firmom skupić się na ich podstawowej działalności, zamiast poświęcać czas i pieniądze na utrzymanie systemów informatycznych. Mogą one również pomóc w zapobieganiu problemom informatycznym i utrzymaniu systemów działających na optymalnym poziomie wydajności.

Platforma chmurowa lub oferta SaaS może być usługą IT dla firm

Platforma chmurowa lub oferta SaaS może być wykorzystywana do zapewnienia wsparcia informatycznego dla firm. Usługi te oferują szereg funkcji i korzyści, które można dostosować do różnych potrzeb. Niektóre z popularnych przykładów ofert SaaS to Dropbox, Salesforce i Office 365.

Rozwiązanie SaaS nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania na komputerze, ale raczej działa w Internecie, dzięki czemu jest wygodne dla użytkowników do korzystania z dowolnego miejsca. Oprogramowanie ma spersonalizowany login, więc użytkownicy mogą uzyskać do niego dostęp z dowolnego komputera, w dowolnym miejscu. Dodatkowo, użytkownicy SaaS nie muszą się martwić o instalację lub aktualizację oprogramowania na wielu maszynach i mogą płacić za usługę w zależności od potrzeb.

Dostępnych jest wielu dostawców usług w chmurze, w tym Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google i IBM. Wszystkie te firmy twierdzą, że świadczą usługi w chmurze dla przedsiębiorstw. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez Synergy Research, Amazon ma największy udział w wydatkach na chmurę, a następnie Microsoft i Google.

Usługi w chmurze mogą być bardziej przystępne niż wewnętrzne wsparcie IT. Nie wymagają personelu z rozległą wiedzą informatyczną i mogą być bardziej wydajne. W przypadku usług w chmurze pracownicy potrzebują jedynie zestawu danych uwierzytelniających, aby uzyskać dostęp do oprogramowania lub platformy. Po przyznaniu dostępu pracownicy mogą od razu rozpocząć pracę. Ponadto dostawcy usług w chmurze nie wymagają dodatkowych działań w zakresie instalacji i konserwacji, więc są bardziej opłacalne niż rozwiązania on-prem.

Office 365

Wsparcie IT w zakresie Office 365 może być niezbędne do utrzymania bezpiecznego i produktywnego środowiska komputerowego. Oprogramowanie oparte na chmurze oferuje takie funkcje jak ciągłe tworzenie kopii zapasowych danych, solidne odzyskiwanie danych po awarii oraz rozbudowane funkcje ochrony prywatności. Firmy potrzebują dedykowanego wsparcia, aby zapewnić prawidłową konfigurację oprogramowania w celu spełnienia ich unikalnych potrzeb biznesowych. Ponadto firmy muszą zapewnić pracownikom ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i hakerami.

Office 365 jest hostowany w chmurze publicznej przez Microsoft. Pozwala użytkownikom synchronizować dokumenty na różnych platformach i współpracować z innymi w dowolnym miejscu. Podczas gdy większość pracowników korzysta z zalet Office 365, proces migracji może być skomplikowany, jeśli organizacja chce utrzymać niektóre aplikacje on-premises. Jednak to oprogramowanie jest idealne dla firm, które mają mobilną siłę roboczą i wolą nie kupować i nie utrzymywać drogiej infrastruktury on-premises.

Chociaż Office 365 jest oprogramowaniem opartym na chmurze, wymaga wysokiego poziomu monitorowania. Profesjonalny dostawca wsparcia IT może przydzielić dedykowanego administratora do każdej grupy użytkowników. Mogą oni pomóc w identyfikacji najczęściej używanych aplikacji i określić, kiedy użytkownik nadużywa systemu. Dedykowane wsparcie IT dla Office 365 może również egzekwować politykę firmy i korygować wszelkie nieprawidłowości. Ten rodzaj proaktywnego wsparcia IT może sprawić, że wykrywanie stanie się szybkim i łatwym procesem.

Usługa informatyczna Office 365 dla firm jest oferowana na zasadzie miesięcznej subskrypcji. Oferuje szeroki wybór aplikacji biznesowych, takich jak poczta elektroniczna, aplikacje do prowadzenia konferencji internetowych czy narzędzia do współpracy. Dodatkowo pokrywa koszty nabycia licencji i instalacji MS Office Professional na komputerach użytkowników. Obejmuje również pocztę elektroniczną klasy Enterprise zasilaną przez Microsoft Exchange Online oraz do 25 GB pamięci masowej na użytkownika.

VOIP

Z VoIP, firmy mogą korzystać z wielu przyjaznych dla biznesu funkcji. Narzędzia te ułatwiają pracownikom i klientom połączenie i pozostanie w kontakcie. Pozwalają użytkownikom przerzucać połączenia między różnymi urządzeniami i mają opcję współdzielenia ekranu i wideokonferencji. Co więcej, systemy VoIP pozwalają na automatyczne nagrywanie rozmów teleakustycznych. Narzędzia te są pomocne dla firm, które obsługują dużą ilość połączeń lub muszą wiedzieć, kto jest konkretnym rozmówcą.

Podczas wdrażania VoIP, firmy powinny również sprawdzić swoją infrastrukturę sieciową pod kątem wszelkich niedociągnięć. Ruch VoIP jest znacznie bardziej wrażliwy niż inne formy ruchu danych, co oznacza, że wadliwa sieć może skutkować zniekształconymi rozmowami, przerwanymi połączeniami i nie tylko. Sieci małych firm mogą być jednak źle zaprojektowane lub mogą nie posiadać dedykowanych gniazdek Ethernet, co utrudnia monitorowanie jakości ruchu.

Firmy mogą również rozważyć hostowane rozwiązanie VoIP, aby pomóc im w pełni wykorzystać technologię. Usługa ta eliminuje potrzebę zakupu i utrzymania centrali telefonicznej. Co więcej, hostowane rozwiązania VoIP są bardziej przystępne niż rozwiązania on-premises. Jednak firmy powinny wybrać ten, który najlepiej spełnia ich potrzeby.

VoIP pozwala zespołom komunikować się ze sobą z dowolnego miejsca z połączeniem internetowym. Jest to ważne dla zespołów, które są rozproszone po całym świecie. Co więcej, obniża koszty związane z telefonami o 40 do 80%. VoIP pozwala firmom na rozwój i wzrost bez konieczności wydawania pieniędzy na zakup nowych telefonów lub instalację linii stacjonarnych. System jest również łatwiejszy w zarządzaniu, co pozwala firmom skupić się na innych ważnych sprawach.

Strony internetowe

Strony internetowe mogą być wykorzystywane do dotarcia do szerszej publiczności i oferują większe możliwości. W dzisiejszych czasach twórcy stron internetowych oferują różnorodne usługi, które obejmują aktualizacje techniczne i utrzymanie stron internetowych. Możliwe jest wybranie, które usługi są potrzebne i poziom wsparcia, którego potrzebujesz. Możesz nie mieć czasu na zarządzanie swoją stroną internetową, ale firma zajmie się tymi zadaniami dla Ciebie.

Ważne jest, aby znać różnicę między wsparciem internetowym a wsparciem IT. Pierwsze z nich będzie w stanie poradzić sobie z problemami związanymi z tworzeniem stron internetowych, podczas gdy drugie będzie naprawiać problemy IT. Pomocne jest posiadanie obu zespołów dostępnych w razie problemu. Bez odpowiedniej konserwacji Twoja strona internetowa będzie się psuć. Powinna ona nie tylko dostarczać informacji potencjalnym klientom, ale także ułatwiać im kontakt z Tobą i zakup Twoich produktów online.

Wsparcie po godzinach pracy

Znalezienie firmy, która oferuje po godzinach obsługę IT dla firm może być trudnym zadaniem. Znalezienie firmy, która oferuje elastyczne usługi w przystępnej cenie, będzie wymagało pewnych badań, czasu i wysiłku. Należy wziąć pod uwagę względy bezpieczeństwa i prawne, zwłaszcza jeśli obsługujesz poufne informacje o klientach. Często firmy te pobierają opłaty za minutę lub za miesiąc.

Ta opcja może być korzystna dla firm, które chcą zaspokoić potrzeby klientów z różnych stref czasowych. Outsourcing tej usługi może zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie będzie wymagał zatrudniania wewnętrznego zespołu do zapewnienia wsparcia IT po godzinach. Należy jednak pamiętać, że outsourcing nie wyeliminuje wszystkich obowiązków związanych z obsługą klienta. Nadal będziesz musiał utrzymywać kontakt z klientami i komunikować się z nimi tak często, jak to możliwe. Jeśli tego nie zrobisz, możesz skończyć z kiepskim doświadczeniem w obsłudze klienta.

Inną opcją jest wdrożenie systemu dyżurów. System ten działa poprzez wyznaczenie starszego członka zespołu IT jako pierwszego punktu kontaktowego. Osoba ta musi mieć zdalny dostęp do systemów informatycznych organizacji. Jeśli nie może ona rozwiązać problemu, może zadzwonić do osoby pełniącej dyżur i poprosić o pomoc. Można również zatrudnić analityka service desk, który zapewni firmie wsparcie IT po godzinach. Jednak ta opcja nie jest opłacalna i może nie być odpowiednia dla Twojej firmy.

Innym sposobem na zapewnienie obsługi IT po godzinach dla firm jest zwiększenie godzin wsparcia. Większość połączeń wsparcia przychodzą między 7 rano i 7 wieczorem, więc rozszerzenie godzin wsparcia pomoże Ci odpowiedzieć na większość połączeń wsparcia. Inną opcją jest zatrudnienie technika na wezwanie, ale upewnij się, że jest to łatwe dla techników na wezwanie, aby być zaplanowane, obrócone i dostępne w dowolnym momencie.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]