Jak wybrać najlepsze ogrodzenie akustyczne dla swoich potrzeb

Jak wybrać najlepsze ogrodzenie akustyczne dla swoich potrzeb

ladne-ogrodzenia-galeria
panele-akustyczne-krakow

Niezależnie od tego, czy instalujesz nowe ogrodzenie, czy wymieniasz istniejące, ważne jest, aby wybrać najlepsze ogrodzenie akustyczne dla swoich potrzeb. Istnieje kilka czynników, które należy rozważyć przy wyborze najlepszego typu dla swoich potrzeb. Należą do nich: materiał, warstwowy metal, drewno i winyl.

Drewno

Posiadanie drewnianego ogrodzenia akustycznego może pomóc zmniejszyć niektóre zanieczyszczenia hałasem. Ilość zredukowanego hałasu zależy od jakości i konstrukcji ogrodzenia, a także od miejsca, w którym się ono znajduje. Nie jest jednak możliwe wyeliminowanie całego hałasu.

Najlepszym sposobem na to jest zainstalowanie ogrodzenia akustycznego, które jest solidne i wysokie. Ponadto, należy użyć odpowiednich materiałów do wykonania ogrodzenia. Niektóre drewna, takie jak cedr i redwood, są doskonałymi barierami dźwiękowymi. Materiał, którego używasz, powinien również być w stanie wytrzymać wiele lat.

Ogrodzenie akustyczne jest popularnym wyborem wśród właścicieli domów, którzy chcą zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem. Nie ma jednak wielu dowodów na to, że jest ono skuteczne. Ogrodzenia akustyczne są zazwyczaj wykonane z materiałów pochłaniających dźwięk i umieszczane jak najbliżej źródła hałasu.

To, czy ogrodzenie akustyczne jest skuteczne, zależy od wielu czynników, w tym od jakości materiału, konstrukcji ogrodzenia, wysokości ogrodzenia i umiejscowienia ogrodzenia.

Istnieje wiele rodzajów ogrodzeń akustycznych, w tym z litego drewna, winylu i metalu. Najlepsze ogrodzenia akustyczne zmniejszają poziom hałasu nawet o 30 decybeli. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby poziom hałasu w tle nie przekraczał 40 decybeli.

Ogrodzenia akustyczne mają za zadanie odbijać, pochłaniać i przekierowywać fale dźwiękowe. Zazwyczaj w ogrodzeniach akustycznych stosuje się ciężkie słupki i grube deski z piórem i wpustem. Dzieje się tak dlatego, że materiały te będą absorbować dźwięk skuteczniej niż mniej gęsty materiał.

Masowo ładowany winyl jest dobrą opcją do wygłuszenia drewnianego ogrodzenia akustycznego. Jest sprzedawany w rolkach i jest łatwy do zastosowania podczas budowy ogrodzenia. Po wzniesieniu ogrodzenia należy użyć uszczelniacza akustycznego, aby uszczelnić szczelinę między panelami ogrodzenia. Materiał ten jest również łatwy w montażu.

Podobnie jak w przypadku innych form ogrodzeń akustycznych, ważne jest, aby wybrać najlepszy materiał. Jeśli to możliwe, użyj paneli z litego drewna i grubej deski na pióro i wpust. Materiał powinien być również wystarczająco ciężki, aby blokować dźwięk. Dobrym pomysłem jest również użycie najlepszego materiału pochłaniającego dźwięk, takiego jak beton lub metal.

Najlepszym sposobem na podjęcie właściwej decyzji jest poproszenie producenta o demonstrację ogrodzenia. Jeśli nie mogą dostarczyć tej informacji, poproś o raport z badań hałasu.

Winyl

W przeciwieństwie do drewnianych lub akustycznych ogrodzeń, winylowe ogrodzenia akustyczne nie gniją ani nie pękają. Materiały te zostały opracowane tak, aby były mocne i odporne. Są one dostępne w różnych stylach, rozmiarach i kolorach. Są również na tyle elastyczne, że pasują do niemal każdego projektu.

Ogrodzenia akustyczne mogą być stosowane w celu zmniejszenia transmisji dźwięku z jednego pomieszczenia do drugiego. Mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi rozwiązaniami dźwiękoszczelnymi. Są również łatwe w montażu i demontażu. Są idealne dla domów, które znajdują się w pobliżu placów budowy.

Ogrodzenie akustyczne działa poprzez przechwytywanie dźwięku, zanim dotrze on do domu. Zwykle umieszcza się je jak najbliżej źródła hałasu. Jest to również świetna opcja dla miejsc na zewnątrz, ponieważ zapewnia doskonałą stabilność UV i odporność na rozdarcie.

Ogrodzenia akustyczne z winylu są puste lub wypełnione materiałem pochłaniającym dźwięk. Mogą być przymocowane do jednej strony ogrodzenia lub umieszczone pomiędzy dwoma panelami drewnianymi.

Ogrodzenia akustyczne są wykonane z żywicy PCV, która jest mieszana ze specjalnymi składnikami, aby nadać im trwałe i odporne na wilgoć wykończenie. Są one również odporne na rozdarcie i mogą służyć przez lata. Nie wypaczają się, nie gniją i są łatwe do czyszczenia.

Wybierając materiały na ogrodzenie akustyczne, będziesz chciał szukać grubego materiału o dużej gęstości. Pomogą one wytłumić dźwięki lepiej niż cieńsze materiały.

Mass Loaded Vinyl (MLV) to gruby, wytrzymały materiał blokujący dźwięk. Może być instalowany na prawie wszystkim, w tym na ogrodzeniach. Jest również bardzo elastyczny, więc można go użyć do pokrycia szczelin w ogrodzeniu.

Mass Loaded Vinyl jest również dobrym wyborem dla ogrodzeń akustycznych, ponieważ jest wystarczająco gęsty, aby utrzymać dźwięk z jednego miejsca do drugiego. Można go również przymocować do suchej zabudowy, rur, sufitów i innych elementów. Jest również łatwy w instalacji, choć może wymagać więcej niż jednej osoby. Jest to również niedrogie, więc nie trzeba złamać bank, aby uzyskać produkt wysokiej jakości.

Inną opcją ogrodzenia akustycznego jest ogrodzenie wykonane z B-10 NR. Te ogrodzenia są specjalnie zaprojektowane, aby zminimalizować przenoszenie dźwięku przez ściany. Są one dostępne w kilku kolorach, w tym szarym, niebieskim i brązowym.

Metal warstwowy

Dodanie warstwowego metalowego ogrodzenia akustycznego jest skutecznym sposobem na utrzymanie hałasu od sąsiadów, ruchu i pociągów z przychodzących do domu. Istnieje wiele różnych typów ogrodzeń, ale wszystkie działają poprzez pochłanianie lub odbijanie dźwięku.

Warstwowe metalowe ogrodzenie akustyczne ma kilka różnych warstw materiału dźwiękochłonnego. Pierwszą warstwą jest blacha metalowa. Blacha może być aluminiowa, ze stali ocynkowanej lub perforowana. Materiał ten jest następnie pokryty warstwą pianki. Pianka działa jako podpora, która zawiesza warstwę bariery z dala od podłoża.

Drugą warstwę stanowi pianka akustyczna Hushcloth(r). Ten kompozyt warstwowy łączy pojedynczą przegrodę barierową z pianką akustyczną. Ta warstwa absorpcyjna pomaga zredukować dźwięki przenoszone przez powietrze i redukuje dźwięki o niskiej częstotliwości.

Trzecia warstwa to materiał tłumiący. Materiał ten ma optymalną elastyczność i masę. Zapewnia również efekt tłumienia drgań panelu.

W zależności od rodzaju dodawanego ogrodzenia, może być konieczne zwiększenie masy materiału ogrodzeniowego. Możesz również dodać koc dźwiękoszczelny do paneli.

Jeśli używasz ogrodzenia akustycznego, możesz dodać warstwę winylu. Winyl jest łatwym sposobem na dodanie masy do swojego ogrodzenia. Jest to również niedrogie. Będzie trwać dłużej niż ogrodzenie akustyczne.

Inną opcją jest dodanie warstwy krzewów lub drzew. Będą one naturalnie blokować dźwięk, a także mogą być przycięte, aby umożliwić więcej prywatności. Drzewo może również stanowić barierę wtórną, jeśli nie chcesz sadzić drzewa zbyt blisko domu.

Jeśli nie chcesz dodawać żadnych materiałów dźwiękoszczelnych do swojego ogrodzenia, możesz dodać zasłony zewnętrzne. Są one dostępne w rolkach i mogą być łatwo przechowywane. Możesz także wyłożyć ściany swojego domu gobelinami lub tkaninami.

Jeśli szukasz prostego ogrodzenia akustycznego, które można łatwo zainstalować, możesz rozważyć AcoustiFence. Jest to elastyczna membrana, która jest łatwa w montażu.

Materiały stosowane w AcoustiFence mogą być dość drogie. Jeśli jednak zależy Ci na ograniczeniu kosztów ogrodzenia, możesz je samodzielnie wygłuszyć.

Bambusowy żywopłot

Użycie bambusa jako żywopłotu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na stworzenie akustycznej prywatności. Bambus jest świetną barierą dźwiękową, a także wiatrochronem. Rośnie szybko i jest gęsty. Żywopłoty z bambusa są łatwe w pielęgnacji i mogą być sadzone w różnych rozmiarach, aby spełnić Twoje potrzeby krajobrazowe.

Żywopłoty bambusowe wykonane są z bambusa kępowego, który jest typem nieinwazyjnym. Jego gęste ulistnienie tworzy doskonały ekran. Jest to popularny wybór na ogrodzenia prywatności i bariery dźwiękowe.

Przy wyborze bambusowego żywopłotu ważne jest, aby wybrać odmianę, która będzie się dobrze rozwijać w danym klimacie. Chłodniejszy klimat spowolni wzrost bambusa i uniemożliwi mu osiągnięcie pełnego rozmiaru. W ciepłym klimacie bambus będzie rósł szybko. Aby stworzyć skuteczny żywopłot, należy dobrze rozmieścić rośliny bambusa.

Bambusy mogą być sadzone w pojemnikach, które wymagają częstej uwagi. W przypadku pojemników ważne jest regularne podlewanie i kwartalne nawożenie. Do pojemników zalecany jest nawóz o spowolnionym działaniu. Należy również przycinać bambusy, aby wyeksponować pędy.

Żywopłoty z bambusa są łatwe w pielęgnacji i zapewnią piękny i funkcjonalny ekran. Bambus jest idealną rośliną do tworzenia ekranów prywatności i wiecznie zielonych żywopłotów. Jest szybko rosnący i stanowi doskonały parawan.

Najlepszym sposobem kontroli rozprzestrzeniania się bambusów jest zastosowanie bariery dla korzeni. Bariera korzeniowa może być wykonana z tkaniny LDPE (plastik) lub arkusza obrzeża krajobrazowego. Są one łatwe do zainstalowania i powinny przebiegać na głębokości kilku cali wokół roślin.

Można również zastosować barierę dla korzeni bambusa wokół istniejących wcześniej roślin bambusowych. Bambusowe bariery korzeniowe są łatwe do zainstalowania, ale trzeba usunąć kłącza, aby je zainstalować.

Bambus można również wykorzystać do stworzenia formalnego żywopłotu. Możesz posadzić bambus w pojemnikach, a następnie obsadzić bambusy, aby uzyskać efekt formalnego żywopłotu. Bambus może rosnąć do 20 stóp wysokości. Rośliny bambusowe można kupić w szkółkach lub w firmie, która specjalizuje się w roślinach bambusowych. Możesz również skonsultować się z firmą krajobrazową lub architektem, aby stworzyć piękny żywopłot.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzenia-platikowe.pl – ekrany dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]